x

Napište nám

 Nevyplnili jste povinné pole.

Tiskové tampony

Kvalita tamponu je do značné míry určující pro kvalitu tištěného obrazu. Teca-Print nabízí tampony vlastní výroby tak, aby co nejlépe vyhovovaly uživatelům tamponových tiskových strojů. Kvalita základního silikonového materiálu je stále vyvíjena a vylepšována, rovněž tak formy na odlévání tamponů jsou stále vylepšovány. Vyrábí se tak velké množství velikostí a tvarů, že je jistě možné najít vždy správný tampon pro předpokládanou aplikaci. Tampony se vyznačují velmi dobrými antistatickými vlastnostmi i nízkou bobtnavostí.

Tampony standard jsou velmi univerzální tampony pro většinu prací. Vyznačují se dobrými antistatickými vlastnostmi a dlouhou životností. Tampony se dodávají v různých tvrdostech. Tvrdost se volí podle motivu a tvaru potiskovaných předmětů.

 

SHORE OZNAČENÍ POPIS
64 Standardní tampon Blue Velmi tvrdý
54 Standardní tampon Red Normální tvrdost
44 Standardní tampon Green Měkký - pro potisk výrazně tvarovaných předmětů
39 Standardní tampon White Velmi měkký - pro potisk křehkých předmětů

 

Tampony blau jsou tvrdé tampony určené pro tisk velmi přesných tisků (reliéfní tisky, hodinářství).

Tampony Star X mají zvláště výrazně lepší antistatické vlastnosti a velmi dobrou mechanickou odolností (100.000 a více tisků). Není třeba je složitě aktivovat před tiskem.

 

Tvrdost tamponu je uvedena v jeho názvu takto:

Tampon STANDARD T120 R T = tampon 120 = číslo tamponu R = tvrdost
Tampon STARX T0120-54 T = tampon 0120 = číslo tamponu 54 = tvrdost

 

Rozdělení tamponů podle tvaru

Prstencové

kroužkový tampon

Čtvercové

čtvercový profil

Obdélníkové

standardní profil

tampony se stříškou

tampony s kupulovitým povrchem

tampony s pásem

Speciální

speciální profily a rotační tampony

Kulaté

tampony s pásem

tampony s převisem

tampony kónické

tampony kulovité

tampony válcové

 

Vyžádejte si u nás kompletní katalog tamponů. 

S výběrem správného tamponu vám rádi poradíme.

 

Nosníky

Teca-Print vyrábí tampony na hliníkovém nebo dřevěném nosníku. 

 

Aktivace a údržba tamponu

U nového standardního tamponu musíme nejprve aktivovat jeho povrch. Používáme k tomu měkkou papírovou utěrku namočenou v ředidle. Touto utěrkou tampon utíráme tak dlouho, než se stane povrch tamponu matným. Teprve poté můžeme tampon použít k tisku.
Na aktivaci tamponu StarX použijeme rovněž utěrku a ředidlo, jejich povrch pouze lehce otřeme.  
 
Tampony uchováváme postavené na nosníku v místě bez slunečního světla tak, aby se povrchem nedotýkaly ostatních předmětů, ani sebe navzájem.

Pro lepší orientaci v typech, rozměrech a tvarech tamponů, kterých je opravdu velké množství, doporučujeme konzultaci s techniky firmy SERVIS CENTRUM a.s.

Pro přehrátí VIDEA s návodem k aktivaci tamponů klikněte níže

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiskové tampony StarX

Na základě požadavků na tampon, který si umí poradit s elektrickým nábojem při tisku a bude mít vyšší životnost v běžném provozu, vyvinula společnost Teca Print zcela novou řadu StarX ze speciální směsi silikonu.

 

Výhody tamponů StarX

 • Jsou matné a díky tomu potřebují jen velmi krátkou dobu na aktivaci.
 • Použitý materiál je antistatický, proto nedochází k rozstřikování barvy při tisku ani k vytahování vláken z barvy.
 • Vyznačují se vysokou odolností proti bobtnání, stabilitou a dobrými mechanickými vlastnostmi.
 • Výborná mechanická odolnost zajišťující delší životnost tamponu (při běžném používání). Tisk přes ostrou hranu významně zkracuje životnost všech tamponů.

 

 Dostupné tvrdosti tamponů StarX

 • extra měkký (39 Shore 00 Si) 
 • měkký (44 Shore 00 Si) 
 • normální (54 Shore 00 Si) 
 • velmi tvrdý (64 Shore 00 Si) 

 

 

 

 

Tiskové tampony BriX

 

Teca-Print vyvinula zcela novou řadu cihlově červených tiskových tamponů BriX. Kombinací dlouholetých zkušeností, nejkvalitnějších materiálů a unikátní výrobní technologie umožňuje tato skupina tamponů nejvyšší možnou kvalitu tisku. Tampony splňují charakteristiku "super dry".

Výhody tamponů BriX

 • Jsou matné a díky tomu potřebují jen velmi krátkou dobu na aktivaci.
 • Na potiskovaném předmětu se netvoří otisky oleje. Přenos barvy je prakticky bezezbytkový.
 • Díky výbornému přenosu barvy nedochází k viditelným rozdílům v tloušťce barvového filmu, což je obvyklý problém při tisku s použitím silikonového oleje.
 • Tampony BriX se vyznačují vysokou odolností proti bobtnání, stabilitou a dobrými mechanickými vlastnostmi.
 • Oproti standardním tamponům jsou tampony BriX vysoce odolné proti mechanickému poškození.
 • Použitý materiál je antistatický, proto nedochází k rozstřikování barvy při tisku ani k vytahování vláken z barvy.

 

 Dostupné tvrdosti tamponů BriX

 • střední D-M (54-58 Shore 00 Si)
 • tvrdý D-H (64-68 Shore 00 Si)
 

 

Tampony BriX jsou k dostání v neomezené škále tvarů, velikostí a úprav. Použitý materiál je možné kombinovat s dřevěným nebo hliníkovým držákem. 

 

 

 

 

Tiskové tampony OrbiX

 

S řadou OrbiX se na trh dostává úplně nová generace tiskových tamponů. Optimální výsledek tisku záleží nejen na materiálu, ale i na tvaru tamponu. Tvar povrchu tamponů OrbiX je odvozen od tvaru paraboly, který se v přírodě vyskytuje poměrně často. Tato jedinečná kombinace dlouholetých zkušeností a inspirace přírodou je základem pro navržení perfektního tvaru tiskového tamponu. Nový tvar povrchu tamponů zabezpečuje rovnoměrné stlačení tamponu během přenosu barvy, což vede k viditelnému zlepšení výsledků při tisku.

 

Výsledky

 • rovnoměrný tlak tamponu

 • optimální odvalení tamponu

 • zřetelné zlepšení přenosu barvy

 • zvýšená přesnost tisku

 

Společnost Teca-Print vyrábí v současné době tampony řady OrbiX ve 14 nejprodávanějších variantách tvaru (viz dokumenty ke stažení). Tampony OrbiX jsou k dispozici ve standardní silikonové verzi, ve verzi StarX a ve verzi long-life, samozřejmě v různých tvrdostech. Ceny tamponů OrbiX jsou prakticky stejné, jako ceny dosud nabízených tvarů tamponů. Všech 14 typů tamponů z řady OrbiX je možné dodat na dřevěném nebo hliníkovém nosníku. Rádi vám pomůžeme při výběru, nebo zajistíme výrobu speciálních tamponů přesně podle vašich požadavků.

 

Vyberte si rychle správný tampon OrbiX

Pro všech 14 tiskových tamponů OrbiX pro vás společnost Teca připravila dokument, který vám pomůže snadno a rychle vybrat ten správný typ a tvar tamponu. V pdf souboru, který je k vyžádání v anglické nebo německé verzi, najdete vykreslenou maximální tiskovou plochu každého tamponu OrbiX. Stačí jen porovnat motiv tisku s vyobrazenou plochou a vybrat si ten nejlepší tampon pro konkrétní účel.

Kromě tiskové plochy v měřítku 1:1 je u každého tamponu také uveden tlak potřebný k dosažení této plochy a nechybí ani informace o tamponu samotném (typ, obrázek, nákres a rozměry).

Aby byly tiskové plochy v dokumentu přímo porovnatelné s tištěným motivem, je třeba jej vytisknout v originální velikosti (soubor obsahuje tři listy standardního formátu A4) – bez zmenšování, zvětšování nebo přizpůsobení tisku velikosti papíru. Jestliže stránky zvětšíte nebo zmenšíte, je možné maximální tisknutelnou plochu určit z vykreslené milimetrové mřížky.

 

Analýza tiskové plochy byla provedena v podmínkách: tisky byly provedeny na stroji TPX 300; byly použity tampony OrbiX s tvrdostí „red“ = 54 Shore 00 (standardní kvalita); milimetrová mřížka byla zhotovena na plechovém klišé; tisk proběhl barvou TPC 180, standardní šedá (65), směs s ředidlem VD na viskozitu 8 s; u všech tisků byl zaznamenán potřebný tlak.